Zapewnij sobie relaks i wzmocnij organizm.

Sauna to wyjątkowe miejsce, w którym zrelaksujesz się i poprawisz samopoczucie. Szybko docenisz dobroczynne działanie wysokiej temperatury połączonej z optymalną wilgotnością panującą w pomieszczeniu.

Z sauny suchej i parowej możesz korzystać, kiedy tylko chcesz.

Sauna sucha – poznaj jej zalety

Cechą charakterystyczną sauny suchej jest wysoka temperatura panująca w pomieszczeniu (ok. 100oC) przy jednoczesnej niskiej wilgotności (ok. 15%). Chociaż brzmi to ekstremalnie, przebywanie w takim miejscu niesie za sobą wiele korzyści.

Regularne seanse w saunie suchej:

  • pomagają osiągnąć stan odprężenia
  • wspierają wzmocnienie organizmu
  • wspomagają funkcjonowanie układu krążenia.

Aby skorzystać ze wszystkich zalet i jednocześnie zapewnić sobie bezpieczeństwo, jednorazowy seans w saunie suchej nie może przekraczać 15 minut. Po wzięciu prysznica, osuszeniu się i krótkim odpoczynku, seanse można powtórzyć jeszcze dwukrotnie.

Sauna parowa – wykorzystaj jej potencjał

Sauna parowa to miejsce, w którym panuje dość wysoka temperatura (w granicach 50-65OC) przy jednoczesnej bardzo wysokiej wilgotności (nawet 100%). Takie warunki sprzyjają maksymalnemu relaksowi, a także wpływają pozytywnie na wiele aspektów zdrowotnych.

Regularne seanse w saunie parowej:

  • wspomaga funkcjonowanie układu krążenia
  • pomaga zahartować organizm
  • wspiera procesy oczyszczania.

Pełen seans w saunie parowej obejmuje 2-3 etapy naprzemiennego nagrzania (nie dłużej niż 10 minut), schładzania pod prysznicem (bez użycia kosmetyków) i odpoczynku (ok. 15 minut).

Wykorzystaj potencjał drzemiący w saunie,
rezerwując pobyt w jednym z naszych ośrodków w Zakopanem.